Reedel, 9. septembril, tähistasime koolis vanavanemate päeva. Külla tulnud vanavanemad said osa 2. ja 3. tunnil toimuvatest tundidest.  Peale tunnikülastusi toimus vanavanematele 4. tunni ajal aulas rütmika ja robootika tutvustus. Vanavanemad said rütmikat kohapeal proovida ja osad õpetajad tutvustasid põgusalt robootikat ja selle huvitavaid võimalusi. Päeva lõpuks pakuti külalistele torti ja kohvi. Vahva oli vaadata külaliste säravaid silmi ja uudishimulikke pilke, mis koolimajas vastu tulid. Päev oli tõeliselt tore. Suur-suur tänu vanavanematele, kes meid oma kohalolemisega rõõmustasid ja kohtume järgmine aasta jälle!

Õpetajad meenutavad oma tunde nii:

Lea Karjane: Minu teine tund täna hommikul oli muusikatund IA klassiga. Klassi tulid särasilmsed lapsed ja veel särasilmsemad vanavanemad. Neid oli lausa neli, kolm vanaema ja üks vanaisa. Tunni alguses virgutasime keha, tegime hingamisharjutusi ja häälisime, et aparaat ikka korralikult laulukorda saada. Hea oli näha, et lastega koos ka vanavanemad kaasa tegid. Laul kõlas kenasti, tuttavat "Kodulaulu" oskasid -teadsid ka vanad. Laulumäng oli lustlik ning koos laulu ja liikumisega sai teretatud ja energiat vahetatud. Tunni lõpus joonistasid kõik muusikat kuulates meeleolupildi, mille tunni lõppedes vanavanemad oma lapselapsele kinkisid.  Oli vahva  ja loodan, et ka vanaemadele -isale meeldis.

Riina Lõhmus: Meil oli külas kaks vanaema. Nende lapselapsed olid väga rõõmsad. Nad vaatasid laste tegevusi ja aitasid joonistada. Mulle tundus, et neile väga meeldis. Vanavanemad huvitusid väga liikuvatest robotitest.

Evelyn Kurg: 7. klassi inglise keele tunnis oli kaks vanaema ja üks vanaisa. Nad tutvustasid end meile, rääkisid oma töödest ja hobidest. Loomulikult tahtsime ka teada, kuidas nemad võõrkeeli omal ajal koolis õppisid ja palju neil on olnud võimalust võõrkeeli kasutada. Tänapäeva olukord erineb väga palju aastate tagusest, mil piirid olid kinni ja kasutada sai peamiselt vene keelt, kuid viimastel aatakümnetel on saanud nad ka soome ja saksa keelt kasutada.

Merike Saar: 2B klassi külastas viis vanaema ja üks vanaisa. Esimene tund oli eesti keel, kus lapsed tutvusid Kersti Merilaasi luuletusega "Laisk poiss". Küsimusele,  mida laisa Jussiga ette võtta, said vastata ka vanavanemad. Lisaks rääkisid nad  oma lapsepõlvest ja koolielust. Eriti tore oli kuulata Mauri vanaisa mälestusi, mida ta uuest Kehtna valla aabitsast kohapeal ette luges. Õpilased said teada, mida tähendab kartulite tampimine ja millega seda tehti, millise teravilja põhk sobis madratsi kotti panna, millega leivale triipe tõmmati ja mis värvi murakas on valmis. Teises tunnis värvisid õpilased sügismosaiigi pilti. Taustaks mängis plaat lastelauludega, millele õpilased kaasa laulsid. Tunni lõpus panime vanavanemate jaoks tahvlile üles laste töödest näituse. Vahetunnis jäädvustasime meeleoluka päeva ühispildile.

Ragne Falilejev: Minu kolmanda klassi kunstiõpetuse tunnis viibis kokku kaheksa vanavanemat. Joonistasime vanavanematest pilte ja osad õpilased, kes pildi valmis said kinkisid pildi ka kohe oma külalistele edasi. See oli vahva tund, kuna vanavanemad olid nõus ka natuke oma kooliaega meenutama. Õpilased kuulasid põnevusega lugusid koolivormist, tindisulepeadest ja koolimaja ehitusest. Teisel tunnil oli meil rühmades matemaatika ja inglise keele tund. Osad vanavanemad läksid inglise keelde ja need, kes matemaatikasse jäid, nägid kuidas õpilased robootikaga tegelesid. Panime legodest kokku vormelautosid ja tunni lõpus võistlesime nendega.

Pilte sellest päevast näed SIIT või galeriist.

Suur tänu vanavanematele, kes meid külastasid!