4. novembril sõitsid kõik 7. klassi 18 õpilast Rakverre, et osaleda kahes õppeprogrammis. Politseimuusemis oli meil palju erinevaid ülesandeid: proovisime relvast tulistamist, katsetasime turvavöö olulisust, mõõtsime oma reaktsioonikiirust, võtsime endalt sõrmejälgi jms. Meile räägiti kuritegeliku maailma pahupoolest: korrarikkujatest, narkomaanidest, varastest ja millised on politsei erinevad rollid inimeste turvalisuse tagamiseks. Neli õpilast kehastusid märulipolitseinikeks ning neil tuli end tänaval märatsevate ning pudelitega loopivate inimeste eest kaitsta. Järgnevalt ootas meid lõunasöök Rakvere linnuses kus  lülitusime ümber keskaegsesse õhkkonda, kuigi pärast söömist jätkasime samuti kaitse- ja sõjateemadega. Nimelt kehastuti keskaja musketärideks. Välja toodi piigid, mõõgad, ratsud ja kaarikud. Pärast harjutamist arutasid tüdrukud ja poisid eraldi rühmades oma strateegiad läbi ning mängiti läbi mitu rünnakut, eesmärgiks ikka võita. 

Mõlemal rühmal olid omad tugevused ja nõrkused. Aardejahi ajaks olime külmast juba näpistada saanud, aga lõpuks õnnestus ka see üles leida. Koostöös peitub ikka edu võti! Järgmisena kõndisime läbi lumise Rakvere kesklinna Aqva spaasse. Pärast paaritunnist õues olemist oli väga lõõgastav soojas vees ja kuumas saunas olla.  Viimaseid oli kokku 12 erinevat, seega laiendasime oma silmaringi ka saunakultuuri teemal.   

 

Dagmar: " Politseimuuseumis sai nii palju teada ja igasuguseid asju ise proovida. Ma sain sealt idee, mida tulevikus teha tahan."  

 

Elizabeth V.: "Linnuses oli huvitav. Alguses saime süüa. Toit oli hea. Pärast sööki läksime õue kus meile räägiti sellest linnusest, võitlemisest jne. Õues toimus erinevaid mänge ja võitlusi. Vahepeal käisime ka piinakambris ja õuduste toas kus oli lahedam kui ma arvasin. Sellega jäin ma väga rahule. Igatahes mulle linnuses meeldis."

 

 

Angela: "Veekeskuses oli väga tore. Saime täiega lõbutseda. Sai proovida erinevaid saunasid. Minu lemmikkohad olid must toru ja suur bassein kus lained olid." 

 

õp Evelyn Kurg, 7. klassi juhataja