Meie kooli isadepäev oli sel aastal raamatuteemaline. Maja kaunistas näitus maailma tugevaimast tüdrukust Pipist ja maailma parimast Karlssonist, kuna on A. Lindgreni sünnipäevakuu. Kõrvalseinal kutsusid õpilaste uudiskirjanduse plakatid „Loe ja Sa ei kahetse!“ lugema põnevaid teoseid. II korruse fuajees sai raamatulaadal vahetada või ära anda raamatuid. Saalgi oli raamatuhõnguline ja küünlalõhnaline ning direktori kabineti uksel ootas hommikul kutse lugemispessa.

Direktor Kristiine Vahtramäe tõi kaasa raamatuid oma kodusest raamaturiiulist, nii et need võiksid huvi pakkuda nii lastevanematele kui ka lastele. Täiskasvanutele oli mõeldud arutlemiseks A. Faberi ja E. Mezlishi raamat „Õed ja vennad rahuajal“, et selgitada, miks lapsed kodus omavahel kaklevad ja kuidas vanemad ise lastevahelist konkurentsi soodustavad. Loeti ka „Koduvalla aabitsat“ ning direktori kabinetis sai täita erinevaid töölehti, joonistada ja voltida. Seda võimalust kasutas õpetaja Tiina ja uudistajaid oli teisigi.

Kogu koolipere ja isad-vanaisad, emad-vanaemad olid kutsutud kaasa elama parimate lugejate tunnustamisele. Meeles peeti nii parimaid suvelugejaid kui ka viimaste aastate jooksul silma paistnud tublisid lugejaid, kes mitte ainult ei loe, vaid oskavad loetut ka mõista. Auhinnad andsid kätte ja tänasid õpilasi Pipi ning rahvaraamatukogu direktor Maie Kalmiste. Samuti tunnustasid nad kooli pikaajalisi lugemise hooandjaid, kelleks on emakeeleõpetajad Eva Pedaja, Ragne Falilejev, Ulvi Koit, Ülle Aas ja Airi Metsaäär.

Pipi elavdas oma naljakate vahepaladega igati toredat päeva. Ta kutsus lapsi mängima nimemänge ja tegema virgutusharjutusi. Pipi andis kätte ka auhinna ennustusvõistluse võitjale. Nimelt pidid 2.-9. klasside õpilased ennustama, milline A. Lindgreni tegelane osaleb tunnustusüritusel. Samuel luges õpilastele raamatu hoidmise palve, käes hiigelsuur puidust raaamat, mille oli valmistanud õpetaja Ants. Emotsionaalselt esitasid Elizabeth, Maret ja Laura-Liisa „Lugemise luuletust“, võimsalt kõlasid õp Lea Karjase õpetatud laulud vanemate ja koolipere tervituseks.

Külalisteks olid kutsutud ka „Koduvalla aabitsa“ tegijad Mai Pärt ja Sille Valinu, kes oma raamatu saamislugu ilmekalt õpilastele tutvustasid. „Igale lapsele on tema kodu ja kodupaik kõige kaunim ja armsam paik maailmas – koht, kus on kodu- ja ajalugu.“ Nii algab „Koduvalla aabits“, kus tegelane Päikeriin, kes armastab kõige rohkem oma koduvalda ja ‑küla, rändab valla märkimisväärsetes paikades. Mai Pärt kutsus lapsi seda raamatut lugema ja kaasa tulema oma kodukoha avastusretkele koos Päikeriinuga, kelle suur unistus on oma kodukandi loodust ja vaatamisväärsusi tundma õppida.

Kehtna vallavalitsus tunnustas tänukirjadega Kehtna põhikooli ja rahvaraamatukogu vajalikku ja head koostööd.

Kõik vanemad said süüa koos lastega hommikuputru ja lõunat ning vaadelda oma laste õppetunde. Tore oli kuulda, et toidu kohta avaldati arvamust, et see oli maitsev. Kogu koolipere lõpetas päeva ühise kringlisöömisega.

Õpetajatena oleme rõõmsad, et sel aastal on vanemate osavõtt kooliüritustest ja koosolekutest olnud suurearvulisem, nii et oma laste tegevuste vastu on hakatud rohkem huvi tundma.

Kirjandusõpetajana tänan kogu kooliperet, vanemaid, külalisi ja toetajaid, nii et päev õnnestus ja oli meeldejääv. Kutsun vanemaid oma lastele ikka ette lugema ka kodudes ja neid raamatu juurde suunama.

Lõpetuseks panen kirja autasustatutele kingitud järjehoidja teksti:

„Lugeda on popp.

Lugeda on hea.

Kui Sa palju loed, siis ka palju tead!“

Parimate lugejate nimekirja leiad siit

Pildistas Merike Saar

Teksti kirjutas Eva Pedaja