Täna külastas Kehtna Rahvaraamatukogu Marko Kaldur kes on raamatu "Valge Tähekiire seiklused" autor. Kaasa oli tal ka raamatu peakangelane Tähekiir.

See raamat pajatab lastele ja koerasõpradele, kuidas lumivalge samojeedi koer Tähekiir mööda Eestit ringi rändab ning millised seiklused ja elamused talle osaks saavad. Raamatus on juttu ka äpardustest ja apsakatest, mis võivad koerale looduses osaks saada, kui ettevaatamatult käituda või hooletuks muutuda. Tähekiir tuleb kõigist seiklustest siiski enam-vähem terve kasukaga välja ning õpib neist paljutki, näiteks kuidas edaspidi hoida eemale petlikest soolaugastest, torkivatest takjatest või hirmkõrgetest merelainetest.

Raamatus on palju huvitavaid värvifotosid Tähekiirest ja natuke ka teistest loomadest.

Kirjanikuga ja tema karvase sõbraga said kohtuda 3. ja 4. klassi õpilased. Enne kohtumist tutvusid õpilased autori raamatuga. 3. klass luges üheskoos raamatut mitu nädalat erinevates tundides. 4. klassi õpilased tutvusid raamatuga iseseisvalt. Tänu raamatu lugemisele oskasid õpilased kirjaniku käest asjalikumaid küsimusi esitada. Peale vahvaid seiklusi, mida kirjanik meile pajatas, said õpilased Tähekiirega natuke lähemalt tutvust ka teha. Tähekiir oli tõeliselt armas ja lastesõbralik koer.

Ragne Falilejev