Robotex 2016 on juba 16. korda toimuv Euroopa suurim kolmepäevane robootikasündmus, mis tänu heale järjepidevale meediakajastusele on tuntud kõikidele eestlastele ja ka paljudele robootikaentusiastidele välismaalt.

Robotexil oli 40 temaatilist töötuba, kuhu mahtus 3000 last ja täiskasvanut. Esmakordselt oli suurt rõhku pandud abiturientidele suunatud töötubadele. Samuti oli eraldi töötoad lastevanematele.

Töötubasid aitas korraldada Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium Euroopa Sotsiaalfondi 2014-2020 perioodil meetme tegevuse „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ raames. Meetme tegevuse üheks eesmärgiks on suurendada inimeste teadlikkust info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonnast ja selle mitmekülgsetest rakendamise võimalustest ning seeläbi aidata kaasa IKT alase hariduse populaarsuse tõusule.

Robotexi üheks suunaks on pakkuda praktilist ning käelist robotitega seonduvat tegevust ka neile, kellel endal ehitusalased teadmised puuduvad või pole võimalust antud alaga tegeleda. Töötubades viiakse läbi erinevaid robootikaga seonduvaid seminare ning õpetatakse reaalset programmeerimist ning robotiehitust. Mõnede töötubade lõpptulemusena valminud robotitega korraldatakse ka minivõistlused.

Midagi põnevat leidus kõigile, kes oli huvitatud robotitest ja robootikast, olenemata vanusest või eelnevatest oskustest!

Meie koolist käis Robotexi uurimas neli 7. klassi õpilast (Artjom, Tuuli, Rain ja Karl Martin) koos juhendajaga (õp Ragne).

Õpilased meenutavad Robotexi nii:

Rain: "Robotex oli väga huvitav koht. Sõitsime sinna õp Ragne autoga ja pärast seda läksime edasi bussiga. Kui kohale jõudsime, siis olime natuke eksinud, aga lõpuks leidsime õige koha. Robotex oli nagu turg, kus müüdi erinevat tehnoloogiat. Seal müüdi ka Legosid, droone, roboteid ja teisi asju. Seal sai heeliumi hingamist proovida. Pärast seda läksime töötuppa. Ma olin natuke pettunud töötoa üle. "

Tuuli: "Robotexil oli päris äge. Seal oli väga palju asju mida sai vaadata ja proovida. Kurb oli ainult see, et me ei saanud minna oma põhitöötubadesse, sest need olid hoopis teises hoones ja me ei teadnud kuidas sinna minna. Ühte töötuppa me saime siiski minna, aga ma olin veidi pettunud kuna see oli suhteliselt igav. Kuid lõppkokkuvõttes mulle ikkagi meeldis Robotexil olla."

Artjom; "Robotex oli lahe. Me nägime uusi restorani roboteid, mida saab juhtida PS4 puldiga. Veel nägin rototite sumot. Saime väga head toitu ka."

Ragne Falilejev