Agnes: 18. aprilli hommikul kell 5.15 oli kooli eest väljasõit sadamasse minekuks, sealt edasi  Megastariga Helsingisse. Laeva peal sõime hommikust ja käisime poodides. Turu linnas vaatasime sealset toomkirikut, jalutasime mööda jõge ja vaatasime kesklinna niisama. Bussist välja vaadates nägime ilusat Soome loodust.  

Elizabeth T.: Sauvosse jõudes panime asjad ööbimispaika ning kogunesime kooli juurde, et väikesele matkale suunduda. Me ronisime ühe mäe otsa, laulsime eesti ja soome keeles "Kui sul tuju hea" ning tegime ühispildi. Õhtul koolis saime teada kellega me koos tundidesse lähme.  

Laura-Liisa: Peale seda läksime oma ööbimispaika, Seurala kultuurimajja, ja seal sai palju nalja, sest 8. klassi poisid korraldasid meile disko, kui seda nii võib nimetada.  

IrisKolmapäeval oli minu grupil kaks ühiskonnaõpetust, inglise keel ja meil  eestlastel veel kolm tööõpetust. Tunnid olid väga toredad, me saime ka rääkida. Heiki tutvustas soomlastele Eestit  ning meie kooli. Mängisime ka Kahooti soome ja inglise keeles. Õnneks olid minu grupis väga sõbralikud inimesed ja nad aitasid tõlkida.  

Mari: Kolmapäeval tegime endale telefonihoidjad ning pärast saime kolme tundi külastada - bioloogia, matemaatika ja inimeseõpetus. Teiste tunde oli tore jälgida. Saime ka mängida võrkpalli tavalise kummipalliga kuna nemad ei mängi võrkpalli, seega polnud neil ka õiget palli anda. 

Laura-Liisa: Õhtupoole käisime Sauvo kooli õpetajate ja õpilastega järve ääres aega veetmas. Käisime saunas, sõime grillvorste ja mängisime erinevaid mänge.  Sai ka kala püüda, aga kellegil ei näkanud.  

Markus: Rannas oli palju lahedaid tegevusi ning pärast sauna külmas vees karastamine oli väga hea ja mõnus.  

Iris: Mõlemal õhtul lahutasid meie meelt 8. klassi poisid. Teisel õhtul mõtlesime ka kava soomlastele esitamiseks. Meie esitasime siis laulu "Eestlane olen eestlaseks jään" ning tantsisime Parmupilli hulluse saatel  

Agnes: Neljapäeva hommikul kell 6.30 läksin Ragne, Kersti, Elizabethi, Dagmari ja Angelaga jalutama. Tagasi jõudnuna pakkisime asjad kokku ja läksime hommikust sööma.  

Maret: Neljapäeva hommikul esines Sauvo kooli bänd kahe looga. 4. klassi õpilased esitasid ühe osa eeposest "Kalevala". Lõpuks ütles iga Kehtna õpilane ühe lause, mis talle selle reisi juures meeldinud oli.  

Laura-Liisa: Tundus, et meie tantsu osa läks soomlastele peale. Peale esinemist läksime vaatama Sauvo kohalikku raamatukogu ja kirikut. Ja varsti oligi aeg hakata koju sõitma. Andsime oma toredatele grupiliikmetele eesti kommi ja saime vastu kallistusi ja sõnu, et nad ei jõua ära oodata, millal nad meid jälle näevad ning nad lubasid järgmisel aastal kindlasti meile külla tulla.  

Elizabeth T.: Sõitsime Helsingisse kus saime linnapeal jalutada ja vaba aega, et poes käia. Me käisime ka valges kirikus. (Helsingi katedraalis). 

 

Heiki arvates olid inimesed toredad, maastik oli superilus, koht hea ning ilus ja jalgpalliplats korralik.  Arnetile meeldisid saun, laevas rootsi lauas süüa, soome õpetaja Vesa, jalgpalliplats ja koolissöökla toit.  Kerstinile meeldis kõik selle reisi juures.  Georgile meeldis teises koolis olla, sest see oli hea vaheldus. Ta nautis Soome avatud Wifi võrke. Samuti oli laeva peal tore, eriti buffet restoranis ja laeva välistekilJaanus hindas soomlaste sõbralikkust ja külalislahkust ning sai endale palju uusi tuttavaid. Samuti õnnestus tal enda teisikut kohata. Kristjan kohtas head jalgpallurit Ate, kellega oli tore jalgpalli mängida. Tema arvates oli õhtune disko väga lahe. (Kristjan täitis tähtsat rolli õigel ajal tulesid vähemaks keerata). Markus märkas, et tunnid Sauvo koolis olid rahulikud ja keegi väga ei karjunud. Ingel Irise arvates oli kogu reis megalahe ja ta tahaks veel sinna minna. Aliisele meeldisid sealsed õpilased, sest nad julgesid suhelda. Allan nautis jalgpalli ja Kin-balli mängimist ning loodab, et järgmisel aastal saab sauvolastega Kehtnas ühe korraliku jalgpallimatši maha pidada. Adele hindas kõrgele reisiseltskonda, kes kordagi ei vinginudAngela arvates oli kogu reis väga lõbus. Dagmar märkis ära külastatud kirikute erilisuse ning nähtud looduse ilu. Elizabeth V jõudis pärast reisi järeledusele, et soome kool on teistsugune ja sealne koolikord leebem.  Aitäh Tanelile kõlari laenamise eest!

 

Kaasasolnud õpetajad Edda, Ragne, Evelyn, direktor Kristiine ja huvijuht Kersti jäid samuti reisiga ja õpilastega väga rahule. 

 

Õpilaste arvamused kirjutas kokku õp Evelyn