Seekord on plaanis külastada Ligatne loomaparki ja Sigulda piirkonda.

Reis toimub  7.06. 2017 algusega kell 7.00 kooli eest, tagasi jõuame umbes kell 21.00.
Reisi  maksumus 23 eurot, sisaldab bussisõitu,  Ligatne loomapargi külastust ja Sigulda tõstuki (MITTE rippraudtee!!!) kasutust. Lisandub toiduraha.
Algklasside õpilased saavad reisil osaleda ainult koos vanemaga, vanema astme õpilased on reisil õpetajatega.
Registreerida reisile saab huvijuhi juures! Reisi eest peab tasuma kas registreerumisel või hiljemalt 5. juuniks. Registreerime kuni kohtade täitumiseni.
Lisainfo kohtade kohta, kuhu on plaan minna. Marsruudis võib tulla muudatusi.

SIGULDA

Mägise asukoha tõttu nimetatakse Siguldat Vidzeme Šveitsiks. See linn pakub palju võlu tänu oma vaatamisväärsustele, vabaõhupuhkuse veetmise võimalustele, kultuurile ja puutumata loodusele, mis võtab hingetuks ja näitab Läti tõelist ilu. Sigulda asub Riiast 35 km kaugusel Gauja jõe kaldal ning tema piiridesse jäävad ka ajaloolised keskused Turaida ja Krimulda. Sigulda ümbrus moodustab osa Gauja Rahvuspargist, nii et linna ümbritsevad metsad ja Gauja jõe kaldad on täis liivakoopaid. Linna kõrgeimatest vaatekohtadest saab imetleda Läti maalilist loodust. Sigulda ajalugu algab XI sajandist, mil soome-ugri hõimud – Läti põlisasukad liivlased – hakkasid praegusel Sigulda territooriumil asulaid rajama. Selles piirkonnas tugevnesid liivi traditsioonid ja kultuur, mistõttu praegune Sigulda on lätipäraseim linn Lätis.
*/Turaida muuseumi kaitseala – mis hõlmab Rahvalauluparki, Turaida mõisa, Turaida kirikut ja Kirikumäge ning XIII sajandil ehitatud Turaida lossi.
*Gūtmaņala (Gutmani koobas) – suurim koobas Baltikumis, mille on vorminud Gauja jõe vool ja maa-alused allikad, tehes sellest iidse kultuspaiga ja paljude legendide sünnikoha.*
*/Köisraudtee – ainus köisraudtee Baltikumis. See kulgeb 42 meetri kõrgusel maapinnast ja ühendab Gauja jõe kaldaid. Sellelt avaneb vaade hingematvale maastikule kolme võimsa lossiga, bobikelgurajale ja iidsele Gauja jõe orule kilomeetrite kaugusele./ **Meie tõuseme mööda Gauja jõe nõlva üles Tarzani seikluspargi tõstukiga ja saame sellel õhureisi tehes maalilisi vaateid nautida ning pilte teha. *
*Sigulda Uus loss – usgootika arhitektuuri pärl, mida ümbritsevad läti arhitektide ja kunstnike tööd erinevatest aegadest.*
*Liivi ordu loss – keskajal ehitatud loss, mille müüride ümber on hea jalutada ja kus saab vaadata väljapanekuid. Seal korraldatakse ka kontserte ja muid üritusi*.
*Bobikelgurada – 1420 meetri pikkune rada, üks väheseid radu Euroopas, mis pole avatud mitte ainult profisportlastele, vaid ka linna külalistele.*

LIGATNE
Gauja RP Liīgatne loodusrajad moodustati 1975. aastal, et tutvustada külastajaid looduse, Lätis elavate metsikute imetajate liikidega, looduse mitmekesisuse ja looduskaitse vajadustega.
*Gauja jõe kaldal, metsastunud orgudega rikkas piirkonnas, enam kui 6 km pikkuselt on moodustatud rajad, kus saab jälgida Läti faunale iseloomulike metsikuid loomi ja linde. Külastamiseks kulub umbkaudu 2,5 - 3 h. Līgatne loodusradadel kohatavad metsloomad on siia toodud erinevatest Läti piirkondadest. Nad on olnud kas haavatud või on kodustatud loomade pojad, kes enam ei suuda elada ilma inimeste hoolitsuse ja ise leida toitu. Loomade toitmine on keelatud! Līgatne loodus-radade aedikutes saab vaadelda kitsi, metssigu, karusid, rebaseid, põtru, ilveseid, öökulle ja tarvaseid.  Külastades Līgatne loodusradade territooriumi, külastajatel on soovitav mugav, matkadeks sobiv riietus ja jalanõud.