29. november toimus lahe koolipäev Nordea kontserdimaja s, kus teemaks oli sel aastal "Meie Vabadus", Üritus hakkas kell 10 ja sellepärast pidin ma ärkama juba kell 6.00, et saada rongiga Tallinnasse.
Kohale jõudes olid seal erinevad punktid, kus pidi läbima mingisuguse ülesande, et saada tempel, seda nimetati vabaduserännakuks. Esinejateks olid Kristel Kruustük, Riin Tamm, Andres Kõpper ( NÖEP), Kadri Kalle, Joonas Hellerma, Tõnis Niinemets, Rasmus Puur, Tanel Padar ja erinevad üllatusesinejad. Seal oli ka Hea eeskuju 2017, mis innustas tublisid ja aktiivseid noori, kes on jälje jätnud millegi eest. Meie koolist oli  nominentide  seas 9. klassi õpilane Heiki Vaabel. Päev oli pikk ning meeldejääv. Leidsin uusi sõpru. Loodan, et saan järgmine aasta jälle minna!
Adele Zubov