Spelling bee on 1925. aastal USA-s alguse saanud sõnade õigekirja tundmise võistlus kus osalejad hääldavad sõnu tähthaaval.  Lisaks õigekirjale ja tähtede üksikule hääldamisele paneb see proovile  inimese keskendumisvõime, pinge taluvuse ja enesekontrolli. Seista pealtvaatajate ees teadmata mis sõna sulle antakse, nõuab alati vaprust ja head närvi. Kuigi originaalvõistlusel pole sõnade pikkus määratud, oleme oma koolis enamasti alustanud 3-tähelistest sõnadest ning iga uue ringiga pikemate sõnade poole liikunud. Paari õpilasega õnnestus sel aastal harjutamise faasis jõuda lausa 14-täheliste sõnadeni. Sõnad on juhuslikus järjekorras ning see tekitab alati emotsioone, millega võistlejatel tuleb õppida toime tulla. 

 

19. novembril kogunes 18 finalisti aulasse. Pealtvaatajateks olid inglise keele õpetajad erinevatest Raplamaa koolidest. Alustasime 5.-6. klasside õpilaste proovile panekuga. Katrin R., Mattias, Robin 5. klassist ja Siret, Liisa, Angelica 6. klassist olid väga vaprad. Kuna selles grupis oli õpilasi vaid 6, leppisime enne kokku, et edasi pääsevad 2 parimat. Angelica ja Siret näitasid enda paremust ning liitusid 7.-9. klassi õpilastega.  

7.-9. klasside finalistid olid: Kreta Liis, Marlen, Allan, Yanis 7. klassist, Adele, Markus, Rasmus, Sten Oskar ja Dominik 8.klassist ning Angela, Rain ja Andre 9. klassist. Algus oli tasavägine ja eksiti vähe. 10-täheliste sõnade juures hakkasid parimad tasapisi selguma ning 5.-9. klasside üldvõitjaks tuli eksimatu Rasmus Reispass, kelle kiire mõtlemine ja enesekindlus jäi ka pealtvaatajatel silma. 

Autasustamine toimub 27. novembril klassijuhatamise tunni alguses aulas. Veelkord suur aitäh julgetele osalejatele ning palju õnne võitjatele! 

 

Pärast võistlust toimus Raplamaa õpetajate vahel arutelu ning otsustasime järgmise aasta novembris juba võistluse suuremalt organiseerida kutsudes võistlema ka teiste koolide õpilased.  

Keep practicing!

 

 

Evelyn Kurg