Kehtna Põhikooli õpetajate jõuluõhtu Lokuta Puhkekeskuses

Enne jõule on õpetajatel ikka kombeks korraks koos maha istuda ja natuke lõõgastuda. Hetkeks unustada jõulueelsed koolisagimised ja kohustused ning üksteise seltsis rahulikult hinge tõmmata, patareisid laadida. Seekord saime ühise laua taga istuda kaunis Lokuta Puhkekeskuses. 

Lokuta puhkekeskus asub Rapla maakonnas Kehtna vallas väikese Lokuta küla servas keset tõelist Eesti külaelu, karjamaid ja põllumaid. Külastajaid jälgivad maja kõrval korstna otsas toonekured ja maja taga karjamaal lehmad. Puhkekeskusest mõne kilomeetri kaugusele jääb imeline Mukre raba, kus saab jalutada laudteedel. 1934. aastal valmis meiereihoone, milles tegutses 1950. aastani Lelle-Lokuta Piimaühing. Meierina töötas seal ka praeguse majaomaniku vanaisa Evald Riim.

Nõukogude ajal kuni 1960. aastani tegutses hoones Lokuta meierei Tallinna Piimatoodete Kombinaadi Rapla tsehhi koorejaam. Pärast seda asus hoones Lokuta kolhoosi kontor. Hiljem peeti veel baari ja kauplust. Külapoeke asub hoones veel tänasel päevalgi.

2014. aastal renoveeriti PRIA toetusel vana meierei, et pakkuda huvilistele majutust maalähedases keskkonnas. 

Puhkekeskusega tutvusime lähemalt väikese maja ekskursiooni ajal. Maja on tõesti uhke ja omapärane. Peale rikkaliku jõulusöögi nautimist laulsime ühiselt jõululaule ja õp Kadri saatis meid digiklaveril. Mängisime "Telefonimängu" ja üllatus-üllatus! esinesime jõuluvanale oma laulude, luuletuste ja etteastetega.

Toredat jõuluaega kõigile!

 

Kehtna põhikooli õpetajad alustasid 2016/17 õppeaastat magusalt!

Teise septembri pärastlõunal, kui õpilased olid kodudesse jõudnud, läksid õpetajad hooaega avama. Sel korral istuti kokku Kaire Magus Maailm kodukohvikusse. Õppeaasta algas Kehtna koolile uue direktori, uue õppealajuhataja ja uue huvijuhiga, uued olid ka mõned õpetajad. Seetõttu tekkis huvijuhil hea plaan omavahel veidi tuttavamaks saada. Tutvuti läbi mängude. Kõigepealt tehti selgeks nimed, seejärel pandi proovile ühe julge õpetaja huumorisoon ja viimaks sai üksteiselt küsida küsimusi, mida võib-olla muidu ei julgeks küsidagi. Tundus, et lisaks heale toidupoolisele sai ka hea kõhutäie naeru. Ja naer on terviseks! Loodan, et aasta sai meeleolukalt alustatud!
Täname Kairet Kehtna koolipere võõrustamise eest.

Huvijuht Kersti Mäevälja

 

Ants Pedaja käsitöönäitus

Kehtna rahvaraamatukogus on jõulu- ja näärikuul silma rõõmustamas mitmed erinäolised näitused. Üks neist annab ülevaate koolile päris oma inimese meisterdatud töödest. Möödunud nädalal avati Ants Pedaja käsitöönäitus, millest suurema osa moodustavad puutööd, kuid on vaadata ka klaasitöid, ehteid, sepiseid ja muudki. Iga tööga on hoitud au sees traditsioonilisi töövõtteid ja rahvakultuuri. Kindlasti on autoril Iga töö kohta oma lugugi rääkida. Näitusepind lubas välja panna ainult ühe väikese osa kuldsete kätega meistri töödest. Ants Pedaja annab oma teadmisi edasi õpilastele mitmes koolis. Õpilastöidki on eksponeeritud näitustel nii kohalikul tasandil, maakonnas kui vabariigis.

 

 

Kuidas veedavad meie kooli õpetajad oma vaba aega?

Kuulsin, et meie koolis on uus ala populaarseks muutunud ja uurisin asja, millega tegu ja kes täpsemalt kus käib...

Disc-golf on hasarti tekitav sportmäng, kus mängijad peavad võimalikult väheste visete arvuga spetsiaalse lendava taldriku viskama disc-golfi korvi. Mängu võitjaks on see, kes väiksema visete arvuga läbib etteantud raja, mis tavaliselt koosneb 9 või 18 korvist. Mäng sarnaneb oma põhimõttelt tavalise palli-golfiga, selle vahega, et palli ja kepi asemel on ketas ja spetsiaalne kettidega korv. 

Kehtna Põhikooli õpetajad Edda Rei ja Ragne Falilejev on osalenud Ledi mäng Valtu spordirajal juba neli teisipäeva. Vabal ajal käiakse lisaks harjutamas. Õpetaja Ragne teadis rääkida, et üritus ise on juba pikka aega kestnud, alguses toimus mäng Paluküla rajal ja nüüd on Valtus. Praegusel ajal on õhtud juba pimedad ja kasutatakse spetsiaalseid led tulesid. Mängu teeb huvitavaks juba see, et inimesed jagatakse arvuti  abil meeskondadeks. Meeskond on  olnud väga abivalmis ja sõbralik. Õpetaja Ragne sõnul ei ole see võistlus võistluse pärast, vaid rõhk on pigem meelelahutusel. See mäng on uus, kõrvalseisjale tundub, et mis siis on, viskad taldrikut ja kõik. Aga see ei ole päris nii. Sa pead oma ketast hästi tundma, õppima viskama, et korvi saada. Igal mängul tahad aina vähem punkte saada. Eesmärk on paremaid tulemusi saada. Edda  sõnul tuleb talle sportlik hasart sisse. Tema eesmärk on võimalikult väikeste visetega korvi saada. Mängule lisaks on boonuseks aktiivne liikumine vabas õhus ja hea seltskond. 

Õpetaja Ragne arvates võiksid inimesed disc-golfi rohkem mängida, võimalused on selleks loodud!  Lähimad rajad on Palukülas, Valtus ja Selis. Mäng on nii põnev! Kasutage juhust!

Meie kooli õpetaja Reelika Laes on disc-golfi mänginud juba neli aastat. Tema oligi see, kes kutsus Edda ja Ragne teisipäeviti Ledi mängule. Reelika mängib disc-golfi ülihästi ja tema visketehnika ja viskejõud panevad lausa kadestama.

.

Vaata siit Eesti Discgolfi Liit - 2015 Videot

Kirjutas Kristel Põhjala 

 

 

Raplamaa sportlikuim perekond elab Kehtnas

Eesti Olümpiakomitee tunnustas üheksandat korda Eestimaa sportlikumaid perekondi, kelle valisid välja kaksteist maakonna spordiliitu. 

Maakonna sportlikuima perekonna valimistel esitavad treenerid, spordiklubid ja teised Rapla maakonna spordiliidule nominendid, kes pannakse spordiliidu koduleheküljele üles. Parima selgitab välja rahvas. Sel aastal oli Raplamaalt kandidaate kaks: perekond Karjane Kehtnast ja perekond Reinaas Kohilast. Parimaks tunnistati viieliikmeline perekond Karjane. 
Pereisa Priit on rattasportlane ja tegelenud selle spordialaga 10 aastat. „Eelkõige olen ma harrastaja tasemel, aga tulemused on üsna head. Mitmel korral olnud maakonnameister, osalenud olen ka Eesti MV rattakrossi teatevõistlusel ja umbes kümnel rattamaratonil Eestis,“ rääkis Priit. Pereema Lea aga osaleb juba paar aastat Kaitseliidu Rapla ringkonna naiskodukaitse koosseisus koormusmatkadel, Põrgupõhja retkel, lisaks võrkpallitreeningutel Kehtnas. Sellest aastast on ta osalenud ka MTBEST rattamaratonide sarjas neljal maratonil. Lea teeb koos perega mäesuusatamist ja kui on lund, siis ka Eestis murdmaasuusatamist. 
Tütar Liisbet käib Kehtnas ratsutamas ja harrastab tai poksi Raplas. Vahel mängib ka võrkpalli. Pere noorim, Liselle, kes õpib Kehtna põhikooli kolmandas klassis, ratsutab samuti, käib saalihoki trennis ja sõidab ratast ning on osalenud juba võistlustel. Ka murdmaasuusatamine on talle meeldima hakanud. 
Lisaks sellele jõuab tegeleda laulmise, mustlas- ja idamaise tantsuga. Poeg Raido, kellel küll on juba oma pere, on samuti väga sportlik. Ta on tegelenud esimesest klassist alates jalgpalliga ja käib siiani trennis ja võistlustel. Samuti meeldib talle maastikujalgrattasõit ja murdmaasuusatamine. 
Lea Karjane: „Eks ennast peab liigutama. Olen küll muusikaõpetaja, aga sporti teen meeleldi. Treenin hoolega oma füüsist, et olla Naiskodukaitses vormis koormusmatkadel. Hea tulemuse, kolmanda koha saime Saaremaal 17 võiskonna seas oma Hiie rühmaga. Raske oli Põrgupõhja retk, kus läbisin kolm päeva kestva raske raja. Olime ainuke naisvõistkond. Sõidan ka hoolega ratast ja suusatan. Spordil on meie elus suur tähtsus. Meie teeme sporti selleks, et tervis oleks korras ja enesetunne hea. Oli ju ka liikumisaasta, see pani rohkem tegutsema.“ 
Võit tuli perekonnale üllatusena. Lea sõnul on maakonnas ju palju sportlikke perekondi. Priidu sõnul oli perekond Reinaas neile kõvaks konkurendiks. 
Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli sõnul on tähtis tunnustada ja tõsta esile perekonda kui traditsioonide ja väärtuste loojat, kandjat ja hoidjat. Tunnustuse pälvinud perekonnad said auhinnaks kolmepäevase pääsme rahvusvahelisele võistlusele International Horse Show ja majutuse Tallinnas L’Ermitage hotellis.

7. oktoober Raplamaa Sõnumid

Liikumisnädal

Kehtna Põhikooli õpetajad käisid liikumisnädala raames  24. septembril Palukülas discolfi mängimas. Kohal oli 15 õpetajat. Õpetajad jagunesid kolme meeskonda, igas meeskonnas viis liiget. Enne rajale minekut andis Reelika Laes kiire ülevaate, kuidas discolfi mängida ja tutvustas mängureegleid. Läbiti 16 rada õnnelike nägudega ja nii mõnigi lubas kindalsti uuesti mängima tulla.

 

Orienteerumine Kehtnas

8. septembril toimus Kehtnas orienteerumine, millest võttis osa ka Kehtna Põhikooli õpetajate meeskond. Meeskonda kuulusid Piret Kallaste, Ester Peters, Edda Rei ja Ragne Falilejev. 

 

Õpetaja Anu näitus

4. septembri õhtupoolikul avas Kehtna Põhikooli eripedagoog Anu Käsk oma akrüül- ja pastellmaalide näituse "Kevadest sügisesse" Rapla Galerii kohvikus. Anu tegeles kunstiõpingutega Tallinna 24. Keskkoolis (praegune

Kopli Kunstikool) ja "Pallase" maalistuudios Tartus Kaja Kärneri juhendamisel.  Näitusel olevad tööd on valminud viimase 3 aasta jooksul. Anu värviküllastes maalides on tema positiivset ellusuhtumist, rõõmsameelsust, hingestatust ja filosoofilist maailma tunnetust. Näitus jääb avatuks novembrini.

Kirjutas ja pildi tegi õp Evelyn Kurg