Oh, kooliaeg, oh kooliaeg, millal sina tuled,  mul on valmis juba pliiatsid ja suled …

15. augustil kell 19.00 toimub Kehtna Põhikoolis kooliteed alustavate ehk 1. klassi astuvate õpilaste lastevanemate koosolek.

Kehtna koolis avame sellel õppeaastal kaks esimest klassi. A klassiõpetaja on Ülle Aas ja B klassiõpetaja on Riina Lõhmus. Koosolekul avaldame klasside nimekirjad ja õpetajatele saab esitada küsimusi.

Täiendav info See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või tel:  56 906 778

 

Kristiine Vahtramäe

Kehtna Põhikooli direktori KT

Koolimaja on 4. juulist kuni 3. augustini suletud. Alates 4.augustist on koolimaja avatud kell 9 -13.00.

Esmaspäeva ja teisipäeva veetsid kaheksa 6. klassi õpilast Laukataguse puhkekülas. Tegemist oli Kaitse end ja aita teisi laagriga, mis toimus juba  9. korda. Päikesepaistelised palavad päevad olid tegemist täis. Esmaspäeval  tuli õpilastel läbida 16 punkti  ning täita erinevaid ülesandeid: teha murul rattaga vigursõitu, suitsusukelduda ning leida üles võimalikult palju asju, testida oma teadmisi elektri- ja raudteeohutuse teemadel, anda esmaabi, helistada häirekeskusesse, kustutada tuld, täpsust lasta, tunda erinevaid plahvatusohtlikke esemeid jne. Kõike seda tuli teha ühtse meeskonnana, pidevalt omavahel läbi arutades kuidas ülesannet kõige parem sooritada oleks. Õhtul algas Eurovisioon, kus 16 võistkonda olid ette valmistanud väga erinevate laulude põhjal etteasted. Teisipäev algas kell 7.30 hommikvõimlemisega ning sealt edasi võtsime osa neljast töötoast kus meile räägiti suutervishoiust ja sallivusest, toimus rühmatöö alkoholi teemal ning kuldvillak. Enne lõunasööki algas lõbus ja meeskonna tugevust tõsiselt proovilepanev politsei- ja päästeolümpia kus oli taas 16 erinevat ülesannet. Autasustamisel saime teada, et kolme parima hulka me ei tulnud, kuid suure aplausi olime ära teeninud sellegipoolest. Soovin tänada õpilasi ning sotisaalpedagoog Kristelit osutatud abi ning juhendamise eest. Samuti Agnese ja Rasmuse vanemaid transpordi eest. 

Kristel: "KEAT laager kestis kaks päeva. Mulle meeldis KEAT laagris väga, eriti need ülesanded, mida me pidime esimesel päeval seal lahendama. Ilm oli soe ning ujuda saime. Me pidime seal telkides magama. See oli ka minu esimene öö telgis. Järgmine päev meie grupp võistles pääste- ja politseiolümpial. Seal olid ägedad ülessanded."

Rasmus: "Mulle meeldis KEAT-is põhimõtteliselt kõik, väljaarvatud Eurovisioon. KEAT-is oli kõige parem ujumine ja ronimine. KEAT-is sain palju sõpru ja uusi teadmisi. Väga palav oli."

Agnes: "Keat laager oli väga äge. Kõige rohkem meeldisid mulle ujumine ja teise päeva veega seotud ülesanded. Mulle meeldis ka takistusrada ja esmaabi. Politseikoer oli äge. Kahju, et see on ainult kuuendale klassile, muidu läheks järgmine aasta kindlasti jälle."

Fotosid on võimalik vaadata: siit
 
õp Evelyn Kurg
 

Esimene CVde esitamine (aitame koostada kuna kohal on ka Rapla Rajaleidja keskuse neiud) ja tööintervjuul osalemine on juba sellel reedel so. Kehtna Noortekas 3. juunil alates kell 13.00 ja kestab seni kuni huvilisi on. Teine võimalus kandideerida on esmaspäeval 6. juunil alates kell 10.00.

Igal aastal toimub 6. klasside õpilastele mõeldud Kaitse end ja aita teisi (KEAT) laager kus pannakse aasta jooksul kogutud teadmised ja oskused proovile. Õppeaasta jooksul käis meile teadmisi jagamas Jaan Sildoja politseist. Ennekõike puudutasid tema loengud uimastite teemat. Tuletõrje ja veeohutuse teemadega viis meid täpsemalt kurssi Kehtna tuletõrjekomando pealik Eno Hermann. Esmaabi ja kriisiolukorras käitumisest rääkis sotsiaalpedagoog Kristel. Täna täitsid õpilased online pädevustesti ja said tagasisidet oma teoreetilistele teadmistele. Pärastlõunal viis sotsiaalpedagoog Kristel läbi esmaabi praktilise tunni õues kus õpilased said paaristööna harjutada erinevate vigastuste korral sidumisi ning kolmnurkrätiku kasutamist. 

30. ja 31. mail toimuvast laagrist võtab osa 8-liikmeline võistkond: Mari Metsaäär, Dagmar Oidsalu, Kristel Timmo, Agnes Markus, Artjom Kudrjavtsev, Rasmus Cristopher Kukk, Martti Kald ja Tarmo Koogas. Loodame, et hoiate meile pöialt.  
 
õp Evelyn
6. klassi juhataja