KEHTNA KOOLIS TOIMUVAD

UUDISED, SÜNDMUSED, ÜRITUSED

Kehtna Põhikooli õpetajate jõuluõhtu Lokuta Puhkekeskus

Kehtna Põhikooli õpetajate jõuluõhtu Lokuta Puhkekeskus

Enne jõule on õpetajatel ikka kombeks korraks koos maha istuda ja natuke lõõgastuda. Hetkeks unustada jõulueelsed koolisagimised ja kohustused ning üksteise seltsis rahulikult hinge tõmmata, patareisid laadida. Seekord saime ühise laua taga istuda kaunis Lokuta Puhkekeskuses. 

Lokuta puhkekeskus asub Rapla maakonnas Kehtna vallas väikese Lokuta küla servas keset tõelist Eesti külaelu, karjamaid ja põllumaid. Külastajaid jälgivad maja kõrval korstna otsas toonekured ja maja taga karjamaal lehmad. Puhkekeskusest mõne kilomeetri kaugusele jääb imeline Mukre raba, kus saab jalutada laudteedel. 1934. aastal valmis meiereihoone, milles tegutses 1950. aastani Lelle-Lokuta Piimaühing. Meierina töötas seal ka praeguse majaomaniku vanaisa Evald Riim.

Nõukogude ajal kuni 1960. aastani tegutses hoones Lokuta meierei Tallinna Piimatoodete Kombinaadi Rapla tsehhi koorejaam. Pärast seda asus hoones Lokuta kolhoosi kontor. Hiljem peeti veel baari ja kauplust. Külapoeke asub hoones veel tänasel päevalgi.

2014. aastal renoveeriti PRIA toetusel vana meierei, et pakkuda huvilistele majutust maalähedases keskkonnas. 

Puhkekeskusega tutvusime lähemalt väikese maja ekskursiooni ajal. Maja on tõesti uhke ja omapärane. Peale rikkaliku jõulusöögi nautimist laulsime ühiselt jõululaule ja õp Kadri saatis meid digiklaveril. Mängisime "Telefonimängu" ja üllatus-üllatus! esinesime jõuluvanale oma laulude, luuletuste ja etteastetega.

Toredat jõuluaega kõigile!

Prindi   Admini e-post